مقالات

صندلی مدیریتی صندلی مدیریتی on12/25/2018 5:48:23 PM صندلی مدیریتی N/A

صندلی مدیریتی

چگونه یک صندلی مدیریتی مناسب را انتخاب کنیم؟
اگر شما صاحب یک کسب و کار و یا مدیر شرکت یا سازمان یا اداری خود هستید احتمالا از ضرورت وجود صندلی مدیریتی و اداری آگاه هستید ، همچنین باید بدانید خسارات ناشی از آسیبهای محل کار، به مراتب بیشتر از بودجه ای است که میتوانید صرف تجهیز و بهبود محیط کار با صندلی های اداری و مدیریتی ایمن نمایید. در این صورت هم سلامتی و ایمنی و به تبع آن بهره وری مطلوب شما تضمین شده، هم منابع مالی و ساعات کاری  را بابت صدمات احتمالی خود و پرسنل از دست نخواهید داد.صندلی مدیریتی

 

 

تاکنون پژوهشهای ارگونومیک بسیاری توسط گروههای مختلف بر روی صندلی مدیریتی، و تقریبا نتیجه تمام آنها حاکی از آن است که استفاده از یک صندلی اداری - مدیریتی با کیفیت و ایمن، به افزایش بهره‌وری، کارآیی و تمرکز بالاتر می انجامد. در نقطه مقابل این وضعیت، یک صندلی بد و غیرایمن، موجب بروز عوارض  و دردهای ستون مهره و کمر، اختلالات گردش خون و بیماری مفاصل موسوم به سندرم تونل کارپال میگردد. نیازی نیست که بگوییم در این وضعیت غیرآسوده و ناراحت، چه بر سر بهره وری و تمرکز شخص خواهد آمد.

 

شاید یک صندلی مدیریتی ارگونومیک به تنهایی عامل کاهش صدمات ناشی از کار نباشد. اما این عامل در کنار تمرینات مخصوص ارگونومیک، نه تنها باعث کاهش خطرات و آسیبهای جدی میگردد، بلکه به بالارفتن میزان بازدهی و خروجی مطلوب کارکنان نیز کمک شایانی میکند که این امر برای یک مدیریت مدرن برای انتخاب لواز اداری و صندلی بسیار حائز اهمیت می باشد.

مطالعات نشان میدهد که استفاده از صندلی های مدیریتی قابل تنظیم و ایمن، به همراه آموزش و تمرینات ارگونومیک جهت بهبود وضعیت نشستن، موجب کاهش چشمگیر صدمات ارتوپدی و دردهای عضلانی میگردد. بر اساس این تحقیقات تنها همین دو عامل فوق به آسانی نرخ بهره‌وری کاری افراد را با انتخاب صندلی مناسب مدیریتی تا 17/5 درصد افزایش میدهد.

 

این موارد به نحو تجربی و عینی نیز کاملا مشهود است. بسیاری از مدیریت های صاحبان مشاغل، برای کاهش هزینه ها از مواد و تجهیزات و صندلی اداری ارزان و بی کیفیت بهره میبرند، اما آمار نشان میدهد این امر در درازمدت خسارات به مراتب بزرگتری را برای آنها به بار خواهد اورد. پژوهشهای متعدد ثابت نموده که استفاده از صندلی های با کیفیت مدیریتی و ارگونومیک، یکی از مهمترین عوامل داشتن کارکنان خشنود و کسب و کاری با بهره وری بالا، و  همچنین جلوگیری از پرداخت غرامتهای کلان بر اثر دعاوی حقوقی پرسنل میباشد.

 

در صندلی مدیریتی مطابق این پژوهشها تجهیز محیط های کار با صندلی های ارگونومیک و صندلی های اداری مدیری به کار بستن برخی تمهیدات ایمنی، به میزان قابل ملاحظه ای موجب کاهش صدمات ناشی از کار در ادارات و شرکتهاو همینطور کاهش چشمگیر به مدیر و یا کارمند میگردد.

 

صندلی مدیریتی

 

اما به کارگیری صندلی مدیریتی در مورد یک مدیر دارای بُعد پرستیژ بصری نیز میباشد که افزون بر تاثیر به سزایی که در سلامتی، بهره وری و نحوه تعامل یک مدیر دارد، شان و اعتبار دفتر کار مدیر را نیز به نحو چشم گیری ارتقاء میبخشد. این امر چهره موثرتری از مدیر و سازمان در دید ناظر بیرونی ایجاد نموده و حس اعتبار، تسلط و انضباط را در چشم ارباب رجوع، کارکنان و طرفهای تجاری القاء مینماید.

 

صندلی مدیریتی در طرح و رنگ های مختلفی در بازار وجود دارد و خریدار می تواند بر اساس معیار های مشخصی صندلی مدیریتی مناسب را انتخاب کند. مدیران و کارمندان یک شرکت ساعات طولانی ای را در محیط کار خود می گذرانند در نتیجه راحتی آن ها در این محیط بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

تنظیم ارتفاع در صندلی مدیریتی یکی از جنبه هایی است که هنگام انتخاب آ« باید به آ« توجه کنید که هر فرد نسبت به فیزیک منحصر به فرد بتواند صندلی را تنظیم کند.

 

صندلی مدیریتی باید بصورت کامل گردن و کمر را بپوشاند.
یکی از معضلاتی که امروزه گریبان گیر مدیران و کارمندان است دیسک کمر می باشد که غالبا به دلیل استفاده از صندلی اداری نامناسب به وجود می آید.
شاید در ابتدا به نظر برسد برای انتخاب صندلی اداری مدیریتی باید هزینه هنگفتی بپردازید ولی مبلمان اداری بی کیفیت در مدت زمان کوتاهی فرسوده شده و شما به ناچار باید مبلمان جدیدی سفارش دهید. بهتر نیست از ابتدا صندلی اداری مرغوب و با کیفیتی را تهیه کنید تا به این ترتیب هم سلامتی کارمندان را تامین کرده باشید و هم از نظر اقتصادی برایتان به صرفه باشد.

 

صندلی مدیریتی :

 

ابعاد بزرگ تر صندلی های اداری که غالبا دارای پشتی های بلند تر و روکش چرم می باشد را به نام صندلی مدیریتی می شناسند.

 

انتخاب صندلی مدیریتی مناسب:

 

توجه به پشتی قابل ارتجاع و ارتفاع مناسب و قابل تنظیم هنگام انتخاب صندلی مدیریتی بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

 

 

جهت اطلاع از شرایط خرید صندلی مدیریتی کلیک کنید.

 

کلمات کلیدی
صندلی ارگونومیک صندلی کامپیوتر صندلی طبی صندلی اداری و مدیریتی صندلی اداری صندلی ایمن صندلی مدیریتی خرید صندلی مدیریتی