مقالات

صندلی نیلپر صندلی نیلپر on1/13/2018 12:47:25 PM N/A

صندلی نیلپر

صندلی نیلپر یکی از رایج ترین محصولات بازار مبلمان اداری است. امروزه ارگونومی ابزاری کارآمد برای تأمین سلامتی نیروی کار و حفظ و ارتقاء بهره وری است. در این راستا ارگونومی ویژگیهای انسانی را مورد مطالعه قرار می دهد و آنگاه ابزار وسائل، تجهیزات محیط کار و زندگی، ساختار های سازمانی فرآیندها و سیستم ها را متناسب با آن طراحی و تنظیم می کند. صندلی اداری نیلپر یکی از محصولات داخلی است که به این امر توجه ویژه ای دارد. صندلی مدیریتی نیلپر در طراحی تمامی صندلیهای ادری خود اصول ارگونومی را در نظر می گیرد.این اصول در حوزه های ابعادی ، عملکردی ، زیبایی، مواد مصرفی و کاربری محصول بررسی می شود و با توجه به این الزامات محصولات طراحی می شود.

فعاليت های شرکت تولیدی صندلی نيلپر با ورود کامپیوتر به صورت گسترده و به تبع، تجهيزات آن از جمله صندلي کامپیوتر ويژه رايانه در سال 1371 آغاز شد. بازار درحال گسترش رايانه، تواناييهاي فني از جمله قالب سازي و شم اقتصادي، صندلی نيلپر را بر آن داشت تا به سمت توليد مبلمان اداری گام بردارد.

بعد از مدتي، به علت رونق فعاليت، حجم تولید صندلی اداری نیلپر  و صندلی کارمندی توسعه يافت. اقبال فراوان بازار به محصولات صندلی نيلپر و نياز به بالا بردن ظرفيت، نشان‌دهندة درك و پيش ‌بيني درست از نياز آيندة بازار بود. تا سال1380 فعاليت صندلی نيلپر بيشتر به صورت سنتي انجام مي‌شد و مديريت مجموعه عمدتاً با خود سهامداران نيلپر بود. بالا بودن ظرفيت توليد و مسائل پيش آمده در آن زمان، اين امر را مبرهن ساخت که به منظور حفظ و ارتقاي جايگاه نيلپر، نياز به مديريت علمي و مدرن در مجموعه ضروري است. با توجه به رويکرد هميشگي نيلپر که ارتقاي سطح کيفي و کمي محصولات و نظام فعاليت هاي خود بود، جستجوهاي فراواني جهت يافتن مشاوري کارآمد انجام شد و سرانجام شرکت مديران 21  که سابقه اي برجسته در زمينه مديريت علمي داشتند، انتخاب و وارد کادر مديريتي مجموعه شدند.

  طراحي در شرکت صندلی نيلپر به عنوان مغز متفکر حوزه توليد، وظيفه انتخاب، طراحي محصول جديد، بهينه سازي محصولات موجود، استاندارد سازي مواد و فرآيندها و ايجاد بانک اطلاعات فني جامع رادرقالب روش اجرائي طراحي بر عهده دارد. بررسي نيازهاي بازار، بررسي مشخصات محصولات خارجي، بررسي ابعاد آنتروپومتري، مشخصات ارگونومي وجنبه هاي زيبايي شناختي طرح در هر محصول به صورت پيوسته مد نظر قرار مي گيرد.با بهره گيري از نظريات مشاورين مجرب و اساتيد بنام در زمينه هاي ارگونومي، طراحي صنعتي، چوب، پارچه، چرم وبه کمک پرسنل متخصص، طرح اوليه اصلاح و آماده مي شود.

   پس از تکميل مراحل نمونه سازي و صحه گذاري، محصول جديد وارد فاز توليد انبوه خواهد شد.روندشرح داده شده به عنوان رويه استاندارد در توليد صندلی نيلپر شناخته مي شود و پيروي از اين روش موجبات موفقيت محصولات نيلپر را دربازارهاي مختلف فراهم کرده است. در مراحل مختلف فرآيند طراحي، با توجه به ضرورت و اهميت آن، جلسات بازنگري به صورت حرفه اي با مشارکت مشاوران و متخصصان مورد نياز انجام شده و فرآیند طراحی مورد تصديق و صحه گذاري قرار مي گيرد.

   مشاوران و متخصصان مورد نظر، پس از بررسي و جستجوي بسيار از ميان اساتيد مطرح دانشگاه، شناسايي و انتخاب شده و قرارداد با ایشان منعقد مي شود. به اين ترتيب ارتباط واحد طراحي و مجموعه صندلی نيلپر با دانشگاه برقرار می شود. قبل از شروع توليد انبوه، واحد بازاريابي اقدام به تهيه طرح بازاريابي کرده و چگونگي ورود به بازار محصول و معرفي و شناساندن آن براي مشتري را تعيين مي کند و همزمان با توليد انبوه مطابق طرح بازاريابي، محصول وارد بازار مي شود.

 

صندلی اداری مدیریتی نیلپر

 

صندلی نیلپر برای کاربری ها و در مدلهای گوناگونی تولید میشود. در ميان طرح‌هاي مبتكرانه متنوعي كه در صندلي‌هاي اداري امروزي وجود دارد، صندلی نیلپر  مدل «SM909e» یکی از معروف‌ترین صندلی‌های مدیریتی نیلپر محسوب می‌شود که توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است. در ساخت این صندلی از فوم سرد برای جلوگیری از تغییر حالت نشیمن و پشتی و همچنین روکش چرم مصنوعی ضد سایش استفاده شده است. ارتفاع پشتی 81 سانتیمتر، دسته‌ها به‌صورت ثابت طراحی و از جنس آلومینیوم مرغوب ساخته شده اند. پایه‌های اصلی صندلی از نوع پنج پر فولادی با آبکاری کروم به منظور افزایش زیبایی، جلوگیری از زنگ زدگی و آسیب، تناسب درظاهر این محصول را تکمیل نموده و همچنین برای حرکت بدون صدا و نرم در سطوح مختلف اداری، از چرخ‌هایی با جنس ویژه به‌کار گرفته شده است. امکان قفل در 2 حالت و تنظیم ارتفاع جک تا 10 سانتیمتر وجود دارد. پشتی و نشیمن از چوب چند لایه و متصل با تسمه فولادی به منظور مقاوت در فشار زیاد ساخته شده‌اند. مبلمان اداری و صندلی نیلپر اجزای تمامی محصولات تولید شده خود را با تایید استاندارد‌های معتبر این صنعت در آزمایشگاه مجهز صنعتی خود مورد آزمایش قرار می‌دهد.

 

صندلی نیلپر

 

همچنین صندلي اداري نيلپر مدل «K730v» با شكل مدرن، به روز و ارگونوميك، مورد توجه بسياري از كاربران قرار گرفته است. برخي از ويژگي‌هاي اين صندلي عبارت است از جك تنظيم ارتفاع 10 سانتي‌متري، قابليت قفل شدن پشتي در 5 حالت، پيچ تنظيم سفتي و نرمي حركت پشتي مطابق با وزن كاربر، پشت گردني ثابت براي استراحت و رفع خستگي گردن، همچنين پايه اصلي اين صندلي از نوع پنج‌پر فولادي با روكش آبكاري شده كروم به منظور افزايش زيبايي و جلوگيري از آسيب و زنگ‌زدگي ساخته شده و براي حركت بدون صدا و نرم در سطوح مختلف، از چرخ‌هايي با جنس ويژه استفاده شده است. كاربر مي‌تواند دسته‌هاي صندلي را در 5 حالت مختلف جهت قرار گرفتن هر چه راحت‌تر دست‌ها تنظيم كند. بهره‌گيري از فوم سرد قالبي در نشيمن با هدف جلوگيري از افت و تغيير فرم ناشي از نشست و برخاست و روكش پارچه‌اي منحصربه فرد صندلی اداری استاندارد ، حس آرامش را القا مي‌كند.

ازجمله نکات ظريف و در عين حال بسيار با اهميت در صنعت مبلمان اداري، دانستن تفاوتهاي فيزيک بدني افراد، تمايزات مشاغل مختلف در نحوه استفاده از صندلي، نوع نيازهاي آن شغل و رسيدن به ديدگاهي همراستا با جامعه مشتريان از نظر زيباشناسي محصولات است. بديهي است که درک و بهره گيري مناسب از اين نکات با توجه به شرايط جغرافيايي، فرهنگي و ابعادي افراد هر جامعه متفاوت است. جاي تاسف است که شرکتهاي فراواني بدون در نظر گرفتن اين نکات مهم صرفا اقدام به کپي کردن محصولات ساير کشورها مي کنند که در نهايت موجب نارضايتي مشتريان و ايجاد مشکلات جسمي برای آنها مي شود. واحد طراحي صندلی  ارگونومیک با در نظر گرفتن نکات فوق و شرايط بومي ذکر شده، هر محصول را به صورت جداگانه و با مشاوره متخصصين طراحي صنعتي مورد بررسي قرار مي دهد و تلاش مي کندکليه اين نکات در هريک از طرحها لحاظ شود.

 

کلمات کلیدی
صندلی نیلپر صندلی ارگونومیک صندلی کامپیوتر صندلی استاندارد صندلی طبی صندلی کارمندی صندلی اداری صندلی مدیریتی