مقالات

ویژگیهای صندلی گیمینگ ویژگیهای صندلی گیمینگ on12/24/2017 1:51:29 PM N/A

ویژگیهای صندلی گیمینگ

کیفیت و راحتی در یک صندلی گیمینگ، تاثیر بسزایی بر روی سلامتی شما دارد. یک صندلی بدساخت و بی کیفیت میتواند منشاء بروز دردهای ناحیه کمر و گردن شود و جلسات گیمینگ را برای شما تبدیل به یک کابوس نماید.

بنابراین اگر شما یک طرفدار سرسخت بازی های ویدئویی هستید، انتخاب یک صندلی گیمینگ با ویژگیهای خاص ارگونومیک برای شما اهمیت حیاتی دارد.

یک صندلی گیمینگ با کیفیت میتواند فشار وارده به نواحی ستون مهره و گودی کمر را به میزان چشمگیری کاهش دهد، و از این طریق مانع بروز دردها و ناراحتی های مرتبط با این نشستن گردد. همچنین راحتی بی قید و شرط آن سبب میشود تا شما با فراغ خاطر ساعتهای مدید روی علائق خود تمرکز نموده و به ارتقاء مهارتهای خود بپردازید.  همچنین بدون کش و قوس و خم کردن خود، به تمام تجهیزات دسترسی راحت داشته باشید.

آیا هنوز قانع نشده اید؟ بسیار خوب ما برای روشنتر شدن موضوع در اینجا به ذکر چند نکته میپردازیم که هر کاربری باید در حین خرید یک صندلی گیمینگ به آنها توجه داشته باشد.

 

 

ارتفاع قابل تنظیم نشیمنگاه:

به دنبال صندلی گیمینگی باشید که ارتفاع نشیمنگاه آن در یک بازه معین قابل تنظیم باشد. معمولا بازه ارتفاع بین 41 تا 53/5 سانتیمتر از سطح کف، برای اغلب گیمرها قابل استفاده خواهد بود. در برخی از برندهای معتبر، افزون بر تنظیم ارتفاع، تنظیمات تکمیلی دیگری نیز برای کفه نشیمنگاه تعبیه شده است.

 

مکانیزم صندلی :

هر صندلی گیمینگ بایداز نوعی مکانیزم نشیمنگاه بهره ببرد تا کاربری آن را آسانتر و موثرتر نماید. این مکانیزم حرکتها و تنظیمات کلی آن را تحت کنترل دارد. شما بسته به نیازها و خصوصیات فردی خود میتوانید از مکانیزم های چندمنظوره یا شیب ثابت یا مکانیزم تلفیقی استفاده کنید. در صندلی هایی که دارای مکانیزم چندمنظوره هستند، وضعیت نشیمنگاه در محدوده معینی قابل تنظیم بوده  و در زاویه دلخواه قفل میشود. همچنین در برخی از مدلها مکانیزم قابلیت تاب خوردن را جهت رفع خستگی و بازیافتن آرامش در اختیار کاربر قرار میدهد. بهترین نوع مکانیزم نوع چندمنظوره (Multifunctional) با قابلیت تاب خوردن میباشد.

 

پشتیبانی از گودی کمر:

در یک صندلی گیمینگ با کیفیت، تمهیداتی برای حفاظت از گودی کمر کاربر تعبیه شده است. معمولا بالشتک خاصی برای این منظور در نظر گرفته میشود.  این ویژگی از بروز دردهای ناحیه تحتانی گودی کمر و بروز عوارضی همچون آسیب دیسک مهره ها جلوگیری نموده و تمرکز شما را بر روی فعالیتهای مورد علاقه تان افزایش میدهد. همچنین باعث میشود گردش خون و اکسیژن رسانی به ماهیچه ها بدون اشکال و به نحو مطلوب انجام شود. حتی در برخی از صندلی ها این بالشتک قابل تنظیم بوده به شما اجازه میدهد تا آن را با خصوصیات فردی و نیازهای خود انطباق دهید.

 

ضخامت تشک و روکش تنفسی:

تشک تکیه گاه و نشیمنگاه یک صندلی ارگونومیک گیمینگ باید از ضخامت کافی برخوردار باشد تا سطح بالایی از آسایش و راحتی را برای ساعتهای متمادی نشستن فراهم آورد. این موضوع بخصوص برای آن دسته از کاربرانی که بیشتر اوقات خود را روی صندلی سپری میکنند اهمیت چشمگیری دارد. صندلی گیمینگ از ظاهر و نمای خاصی بهره میبرد، اما ظاهر دربرگیرنده همه ویژگیهای کلیدی نیست، راحت بودن یک صندلی گیمینگ مهمترین خصیصه آن میباشد. روکش تشکهای نشیمنگاه و تکیه گاه نیز باید برای تامین آسایش بیشتر، دارای قابلیت تهویه باشد که اصطلاحا به آن بافت تنفسی اطلاق میشود. این ویژگی سبب جلوگیری از تعرق و بروز حساسیت شده، و پس از یک جلسه طولانی مانع چسبیدن روکش به پوست یا لباس کاربر میشود.

 

دسته های صندلی:

صندلی گیمینگ ارگونومیکی را انتخاب کنید که دارای دسته های قابل تنظیم باشد. زیرا این امر سبب افزایش ایمنی و آسودگی بی حد و حصر شما در حین گیمینگ خواهد شد. در هنگام نشستن ساعدهای شما باید با سطح کف در توازی باشد و همچنین آرنجها در وضعیت استراحت قرار گیرد. در برخی برندهای معتبر، سطح دسته های صندلی دارای پد نرم و منعطفی است که آرامش و آسودگی بیشتری را برای آرنج و ساعدها به ارمغان می آورد. شانه ها نیز در این حالت  بدون اینکه تحت فشار باشند، در وضعیت راحت قرار میگیرند. ارتفاع دسته های صندلی در پایین ترین نقطه باید هم راستای ران کاربر قرار داشته باشد.

 

پایه و مفصل گردشی:

در هنگام خرید صندلی گیمینگ مدلی را انتخاب کنید که از پایه پنج شاخه با ثبات بالا بهره گرفته و مجهز به چرخکهای باکیفیت باشد. همچنین باید کفه نشیمنگاه از طریق یک مفصل گردشی به پایه متصل شده باشد و بدون اشکال امکان چرخش 360 درجه ای آن فراهم باشد.  این امر به شما اجازه میدهد تا به راحتی به وضعیت  مطلوب دست یافته و بدون کشیدن بدن خود به ماوس و کیبورد سایر نواحی میز دسترسی داشته باشید.

 

سازگاری با سیستم کاربر:

از سازگاری صندلی گیمینگ با میز کار و نوع سیستم خود اطمینان حاصل نمایید. برخی از صندلی های گیمینگ با یکی از سیستمهای Playstation, Xbox, Nintendo, Mac, Linux, Windows سازگار هستند، اما اکثر مدلهای یک برند معتبر قابل استفاده برای تمام انواع سیستمهای گیمینگ هستند. بنابراین قبل از خرید از میزان سازگاری صندلی گیمینگ مورد نظر اطمینان حاصل نمایید.

 

کلمات کلیدی
صندلی ارگونومیک صندلی اداری صندلی کامپیوتر صندلی دی ایکس ریسر صندلی طبی صندلی ایمن صندلی- گیمینگ- ارگونومیک- اداری- برتر- دی ایکس ریسر- DXRACER صندلی استاندارد صندلی مناسب من خرید صندلی انتخاب صندلی ارگونومیک ویژگیهای کلیدی یک صندلی گیمینگ