مقالات

صندلی گیمینک؛ تاثیرات و چالش انتخاب صندلی گیمینک؛ تاثیرات و چالش انتخاب on12/17/2017 12:34:54 PM N/A

صندلی گیمینک؛ تاثیرات و چالش انتخاب

برای اینکه کاملا در حال و هوا و در اتمسفر یک بازی ویدیویی قرار بگیرید و روی آن به خوبی تمرکز کنید، اولین نیاز شما آسودگی است. علاوه بر این راحتی و آسودگی چیزی است که از یک سو به لذت و بهره مندی حداکثر شما مربوط میشود و از سوی دیگر سلامتی شما را تحت کنترل دارد. شاید هنوز هم وقتی با دوستانتان مشغول بازی Battle City  NES هستید، اغلب به یاد لحظات کودکی خود بیافتید، اما در آن خردسالی هرگز به آسودگی و راحتی فکر نمیکردید.

شما در مقابل یک تلوزیون بزرگ CRT قرار میگرفتید که روی یک میز یا پایه بلند قرار داشت، و بی آنکه متوجه باشید خود را در یک وضعیت دردسرساز قرار میدادید. کابلهای ادوات کنسولها به زحمت از نیم متر تجاوز میکرد و مبلها و صندلی ها در فاصله نسبتا زیادی از تلویزیون قرار داشتند، بنابراین به کار شما نمی آمدند، و شما مسحور از لذت بازی ویدئویی خود، هر بار به گونه ای متفاوت جلوی تلویزیون مستقر میشدید.

در گذر زمان، تلویزیونهای حجیم و بدقواره CRT جای خود را به پنلهای باریک و کم حجم پلاسما و LCD داده اند و تجهیزات گیمینگ هم به صورت بی سیم در آمده است، بنابراین گزینه های متعدد و متنوع تری برای نشستن در اختیار شما قرار دارد. اکنون راحتی و آسودگی  کاربر به بخش جدایی ناپذیر هر فرآیند گیم درآمده است. امروزه در فروشگاههای بزرگ و مدرن مبلمان و اثاثیه، سالن مخصوصی برای صندلی های گیمینگ در نظر گرفته شده که این امر حاکی از آن است که امروزه راحتی و ایمنی گیمرها بسیار بیشتر از پیش اهمیت دارد.

 

 

چرا به یک صندلی گیمینگ احتیاج دارید؟

هرکسی که از دنیای گیم و گیمرها بی خبر باشد، ممکن است چنین سوالی از شما بپرسد. اما به راستی چرا شما به آن نیاز دارید؟ وقتی میتوانید یک صندلی کامپیوتر معمولی را از نزدیکترین حراجی بخرید و مقدار قابل توجهی در هزینه صرفه جویی کنید چرا باید یک صندلی گیمینگ بخرید؟

پاسخ این سوالات در مهمترین مقوله ای که در این میان وجود دارد، نهفته است؛ سلامتی.

بر کسی پوشیده نیست که نشستن طولانی میتواند بر سلامتی کسانی که ساعات متمادی را غرق در بازیهای ویدیویی میشوند، تاثیرات جدی و مستقیم بگذارد. این دلیلی است که راحتی و ویژگی های ارتوپدیک و ارگونومیک یک صندلی را تبدیل به مهم ترین مقوله یک فرآیند گیمینگ میکند. پس مسائل بی اهمیت را فراموش کنید، زیرا سلامتی باارزش تر از آن است که آن را به یک صندلی خشک و بی کیفیت که از حراجی تهیه شده، بسپارید.

 

برای خرید یک صندلی گیمینگ باید به چه مسائلی توجه کنیم؟

 

آسودگی: حتی پیشرفته ترین فناوریها و گرانترین ملزومات نیز میتوانند به اندازه کافی راحت نباشند یا ناکارآمد باشند. آیا شما میتوانید با یک چنگال طلا که دندانه های آن زمخت و کند است، به آسانی غذا بخورید؟! یک صندلی باید پاسخگوی تمام نیازها و خصوصیات فردی شما باشد. اگر یک صدلی گیمینگ که می بایست برای تهیه آن بودجه خاصی را در نظر بگیرید، فاقد مهمترین ویژگی یعنی آسودگی باشد، لزومی ندارد که فروشنده آن را خوشحال کنید.

 

هزینه و خرید عاقلانه: ممکن است شما یک صندلی را که در یک فروشگاه لوکس ببینید بپسندید چون شما را به یاد آن فروشگاه خاص می اندازد، یا دارای لوگوی یک کمپانی مشهور باشد که شما به آن علاقمند باشید، ولی دیدن اتیکت قیمت لرزه بر اندام شما بیاندازد! چه بسا محصولات برندهای شناخته شده زشت بوده یا به اندازه کافی راحت نباشند. بنابراین مطمئن شوید که بودجه خود را در ازاء خرید یک صندلی کارآمد و با کیفیت صرف میکنید که با نیازها و ویژگی های فردی شما هماهنگ باشد.

 

سازگاری و انطباق پذیری: بسیاری از تنظیمات پیش فرض یک صندلی ممکن است برای فراهم آوردن سطح مطلوبی از آسایش و راحتی ناکافی باشند. ممکن است با نشستن روی آن پای برخی افراد به زمین نرسد، و برخی ناچار باشند زانوهای خود را در آغوش بگیرند، و بعضی دیگر با محل قرار گیری دسته های صندلی مشکل داشته باشند. حتی باکیفیت ترین صندلی ها نیز اگر به آسانی قابل تنظیم نباشند، برای اغلب کاربران ناکارآمد خواهند بود. یک صندلی گیمینگ ایده آل، دارای تعدادی پیچ تنظیم و اهرم و هَندل است که هر شخصی را قادر میسازد تا آنرا به طور کامل و به آسانی با نیازها و ویژگی های فردی خود تنظیم نماید. ضمن اینکه فرایند تنظیم نباید سخت و پر زحمت باشد. ممکن است هر روز بخشهای تنظیمی آن توسط خانواده یا دوستان دستکاری شود، یا برای استفاده یک کودک گیمر که میهمان شماست، تنظیمات آن را تغییر دهید و برای بهره برداری شما نیازمند تنظیم مجدد باشد. این بسیار مهم است که همه اجزاء به سهولت و با ساز و کار موثر تنظیم گردد.

 

پشتیبانی از لوازم جانبی: این امر قابل قبولی است که شما پس از خرید مایل به محدود کردن خود در گزینه های پیش فرض سازنده  نباشید. بسیاری از کسانی که در جستجوی آسایش بیشتر، یک صندلی با کیفیت و ایمن را خریداری میکنند، در مراحل بعد به فکر استفاده از یک پد ماوس ویژه یا یک اهرم نگهدارنده اضافی و مانند آنها می افتند. تولیدکنندگان بزرگی همانند DXRACER همواره تمام احتمالات ممکن را که یک کاربر به آنها می اندیشد، در نظر میگیرند. بنابراین طیف وسیعی از لوازم جانبی را روانه بازار میسازند، که صندلی های DXRACER از آنها پشتیبانی میکند. به هرحال اگر شما یک صندلی گرانقیمت با روکش چرم بخرید اما به هردلیل قادر نباشید تا آن را براساس نیازهای خود ارتقاء دهید، مطمئناً از خرید خود دلچرکین خواهید شد. البته که همیشه احتمال پیشرفت و افزایش مهارتهای شما و اثبات آن به خود و دیگران وجود دارد. اما انطباق پذیری و سازگاری مناسب یک صندلی جهت به کارگیری گجت ها و لوازم جانبی، همواره میتواند بازه توانایی های شما را وسیع تر نماید.

 

کلمات کلیدی
صندلی اداری صندلی- گیمینگ- ارگونومیک- اداری- برتر- دی ایکس ریسر- DXRACER صندلی اداری صندلی ایمن صندلی ارگونومیک صندلی دی ایکس ریسر صندلی کامپیوتر صندلی گیمینگ انتخاب صندلی صندلی مناسب من صندلی گیمینک؛ تاثیرات و چالش انتخاب DXR|ACER