مقالات

صندلی کامپیوتر صندلی کامپیوتر on7/16/2016 12:39:30 PM N/A

صندلی کامپیوتر

صندلی کامپیوتر طبی جزو وسایلی است که لزوم استفاده از چنین صندلی برای کاربر به منظور تامین سلامت بدن بسیار لازم و ضروری است. فردی که به مدت طولانی از کامپیوتر استفاده می کند در وهله اول لازم است از صندلی کامپیوتر طبی استفاده کند تا دچار دردهای ناشی از کمر، ستون فقرات نشود. صندلی کامپیوتر بسته به اینکه در کجا مورد استفاده قرار می گیرد باید دارای قابلیت هایی باشد.

به عنوان مثال صندلی کامپیوتر طبی باید از طراحی و شکل ظاهری خاصی برخوردار باشد تا استفاده کننده از آن احساس راحتی کند؛ البته در نظر گرفتن این نکته نیز بسیار مهم است که برخی صندلی های وارداتی مناسب جایی که از آن استفاده می شود نیستند، چرا که صندلی برای مردم کشور سازنده آن طراحی و ساخته شده است؛ بنابراین قبل از خرید باید تمامی این نکات در آن رعایت شود.

صندلی کامپیوتر ارگونومیک و طبی باید در هنگام نشستن در آن به گونه ای باشد که به فرد اجازه حرکت بالاتنه فرد را بدهد مخصوصا در هنگام انجام بازی های کامپیوتری که کاربر ممکن است مجبور به تکیه دادن یا چرخش باشد که البته این موضوع دور از ذهنی نیست.

 

در بیشتر این گونه صندلی های کامپیوتر از پشتی استفاده می شود که گردن فرد در موقعیت بهتری قرار گیرد. بدن هر فرد از مفاصل زیادی تشکیل شده که باید صندلی از مفاصل لگن،ران، زانو و مچ پا حمایت کند. الزامی است صندلی ایده آل تا جایی که می تواند امکان حرکت به مفاصل فرد را بدهد؛ طراحی هر نوع صندلی به فرد اجازه می دهد که به صورت طبیعی و آزادانه حرکت و چرخش کند.

همچنین ضروری است که صندلی طبی دارای پشتی مناسب، کم عرض، دارای انحنای مورد نیاز در پشت کمر و البته قابل تنظیم باشد که بتوان آن را به جلو، عقب، بالا و پایین تنظیم کرد.

مهم ترین موضوع در صندلی کامپیوتر طبی داشتن پایه های محکم است که توانایی تحمل وزن زیاد را داشته باشد. صندلی کامپیوتر طبی همچنین باید چرخان باشد تا در صورت چرخش بتواند به راحتی حرکت کند.

صندلی کامپیوتر طبی همچنین باید از دسته های خوبی برخوردار باشد تا از نزدیک شدن صندلی به سطحی که کار بر روی آن انجام می گیرد، ممانعت به عمل آید و در حرکت عادی صندلی نیز اختلال ایجاد ننماید. به دلیل نشستن طولانی مدت باید از رویه مناسبی برخوردار باشد تا در صورت نشستن طولانی مدت عرق نکند و باعث آزار کاربر نشود.

صندلی کامپیوتر طبی همان طور که گفته شد قابلیت تنظیم دارد بنابراین لازم است کاربر توانایی استفاده و تنظیم کردن آن را داشته باشد تا بدن وی در حالت راحتی قرار گیرد.

به طور کلی برخی از کاربران با وجود داشتن صندلی طبی کامپیوتر نیز  به درستی بر روی آن نمی نشینند و همین موضوع باعث ناراحتی آنها می شود.

 

صندلی کامپیوتر

البته نمی توان هم صرفا گفت تنها از یک نوع نشستن استفاده کرد چرا که نشستن طولانی مدت بدن فرد را تحت فشار قرار می دهد و اگر نامناسب هم باشد باعث ایجاد درد در عضلات وی می گردد.

 

کلمات کلیدی
صندلی اداری صندلی کامپیوتر صندلی ارگونومیک