مقالات

صندلی طبی صندلی طبی on7/16/2016 12:37:56 PM N/A

صندلی طبی

صندلی طبی از جمله صندلی های بسیار راحت و مناسب برای افرادی است که با دردهای ناشی از زانودرد، کمردرد، پادرد سروکله می زنند. البته در برخی مواقع با وجود استفاده فرد از صندلی طبی و صندلی ارگونومیک باز هم دچار دردهایی در ناحیه کمر می شود، به این دلیل است که فرد یاد نگرفته بر روی صندلی درست بنشیند و همین باعث ناراحتی وی می گردد.

برای تهیه صندلی طبی باید در وهله اول شناختی از ویژگی های صندلی داشته باشیم و بدانیم چه صندلی مناسب تر است تا نسبت به تهیه و خرید آن اقدام نماییم. در برخی ادارات و شرکت ها در تامین صندلی طبی دچار اشتباه می گردند و این موضوع به ناآشنا بودن با صندلی ها ختم می شود.

یک صندلی طبی مناسب باید به طوری باشد که چهار ناحیه ستون فقرات( گردن، پشت، کمر و دنبالچه) را به درستی پوشش دهد. همان طور که می دانید معمولا همه تجربه نشستن بر روی صندلی را دارند و در روز به تعداد مکرر ممکن است بالاتنه خود را حرکت دهند در این مواقع چنانچه از صندلی مناسبی استفاده نگردد آسیب های غیرقابل برگشتی به آنها وارد خواهد شد. به عنوان مثال بیشتر صندلی های اداری به دلیل بی حرکت بودن تکیه گاه و نشیمن گاه به فرد اجازه حرکت مکرر بالاتنه را نمی دهند و به همین خاطر باید از پشتی صندلی فاصله می گیرند که این مورد نیز باعث آسیب هایی به ناحیه گردن می شود. یک صندلی طبی باید امکان حرکت مناسب را به مفصل های فرد استفاده کننده بدهد.

صندلی طبی را باید از شرکت های معتبر که در زمینه ساخت اینگونه صندلی ها کارنامه درخشانی دارند تهیه کرد، همچنین در خرید صندلی طبی باید این مورد را در نظر گرفت که این صندلی مذکور از گارانتی و خدمات پیش از فروش برای چند سالی برخوردار باشد، چرا که اگر صندلی به هر دلیلی در موقع حمل یا مونتاژ شدن در کارخانه دارای مشکلی باشد با داشتن گارانتی می توان نسبت به تعویض صندلی اقدام کرد. همیشه قبل از خرید صندلی طبی باید از قیمت های موجود در بازار کسب اطلاع شود تا احیانا صندلی با قیمت مناسب خریداری شود.

صندلی طبی باید از ویژگی ها و مشخصات خاصی برخوردار باشد به عنوان مثال پشتی صندلی قابل تنظیم باشد و به این موضوع توجه شود که مهره ها بر روی آن چگونه قرار می گیرد. قسمت میانی یا وسط صندلی طبی باید به گردش خون در زانوها کمک کند و باعث جمع شدن خون در زانوها نشود که این موضوع مستلزم انتخاب صندلی طبی مناسب است، سعی شود در انتخاب صندلی طبی و مخصوصا پشتی صندلی از انواع فنری آن انتخاب شود. همچنین صندلی طبی یک نوع صندلی است که دارای تکیه گاهی مطمئن و راحت برای بدن باشد و روند کارهای فرد استفاده کننده را تسریع نماید. اگر فرد قصد جابه جا شدن و حرکت بر روی صندلی طبی را دارد به راحتی قادر به این کارباشد. آرنج ها به صورت8 از شانه ها فاصله داشته باشند، مهم تر از همه مواردی مربوط به رویه صندلی طبی است که باید به گونه ای باشد که از لغزش و سرخوردگی فرد جلوگیری کند.

 

کلمات کلیدی