مقالات

صندلی گیمینگ چیست؟ صندلی گیمینگ چیست؟ on7/16/2016 12:29:32 PM N/A

صندلی گیمینگ چیست؟

راه های بسیاری برای افزایش هیجان و لذت بردن از بازیهای ویدئویی وجود دارد که یکی از آنها صندلی گیمینگ است. این نوع صندلی کامپیوتر دارای ویژگی های منحصربفردی نسبت به صندلی های دیگر بوده که ازجمله آن می توان به روکش چرم باکیفیت و قیمت بالای آنها اشاره داشت. 

صندلی اداری و صندلی مخصوص بازی DXrACER به شکلی طراحی شدند که راحتی را به دنبال داشته و موجب افزایش لذت بازی ها خواهند شد.

 

شرکت های تولیدکننده صندلی‌ گیمینگ نیز تمرکز بالایی روی راحتی و آرامش بازیکنان در هنگام بازیها دارند.صندلی های معمولی و صندلی ادارای از ساختار سخت و نامناسبی برخوردارند اما صندلی های گیمینگ ساختار باکیفیتی داشته و راحتی بالایی دارند.

صندلی ها بسته به نوع نیاز متفاوت هستند و گیمینگ نیز مناسب گیمرها طراحی شده و از آنجایی که این دست از افراد مدت زمان طولانی را به اجرای بازی می پردازند بایستی دارای بهترین صندلی باشتد تا آرامش و راحتی داشته باشند تا در طولانی مدت احساس خستگی و کوفتگی وجود نداشته باشد.

صندلی های اداری عمدتا کوتاه هستند و سخت اما صندلی های گیمینگ ویژگی متفاوتی دارند.صندلی  گیمینگ باتوجه به ساختارشان طراحی اسپرت داشته و یکی از بهترین صندلی هاست که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از دلایل نخست ارگونومیست که یک صندلی اسپرت و صندلی چرخدار داراست و ما در صندلی معمولی شاهد آن نیستیم.

 

برخی از این صندلی ها عنصری کشویی داشته و به عقب و جلو حرکت می کنند، اما برخی دیگر با یک سیستم حرکت مستقل یا سیالی همراه هستند.

باتوجه به جنبش بالایی صندلی های گیمینگ به راحتی می توان آنها را در روی کف پوش یا فروش حرکت داد.

صندلی ارگونومیک

برخی از صندلی های گیمینگ (صندلی ارگونومیک) از جایگاهی برای ذخیره سازی سیستم کنترل برخوردارند و بعضی دیگر نیز جدای از یک جایگاه، شامل اسپیکر بی سیم می شوند که تجربه بازی را دوچندان لذت بخش می کنند.

از این رو مدلی با اسپیکر بی سیم می تواند برای بازیکنان بسیار مهیج تر باشد زیرا جنبش را ساده تر می کنند.

از دیگر عواملی که صندلی گیمینگ یا صندلی را خاص می کند لوازم اضافی آن است به شکلی که برخی از آنها دارای دنده شیفت، جوی استیک تخصصی یا کنترل یا چرخ فرمان هستند. محدوده قیمت صندلی های گیمینگ متنوع است و می توان در بازار صندلی های گیمینگ ارزان قیمت 100 دلاری نیز شاهد بود اما یک صندلی گیمینگ فوق العاده تا 700 دلار قیمت دارند و شامل ویژگی های کاملی می شوند.

بنابراین این به افراد بستگی داشته که چه نوع صندلی گیمینگی را انتخاب می کنند.

کلمات کلیدی