مقالات

بررسی صندلی گیمینگ DXRacer بررسی صندلی گیمینگ DXRacer on7/16/2016 12:24:14 PM N/A

بررسی صندلی گیمینگ DXRacer

بررسی صندلی مخصوص بازی DXRacer

شرکت DXRacer در زمینه تولید صندلی گیمینگ مطرح و محبوب می باشد و هر روز نیز بر محبوبیت صندلی های آن افزوده می شود. در این میان بررسی صندلی های ارگونومیک این کمپانی خالی از لطف نبوده و ما را با معایب و مزایای آن آشنا می کند.

من نخستین بار در مسابقات World Cyber Games 2008 تجربه تست صندلی DXRacer را پیدا کردم و پس از آن تمایل یافتم تا خود نیز چنین صندلی حرفه ای داشته باشم.

مدتی بعد یک صندلی اداری برند DXRacer را خریداری کردم و واقعا برای من تجربه فوق العاده ای بود که ان را با یک صندلی اداری 80 دلاری نیز نمی توان تجربه کرد.

DXRacer در مسابقات fnatic سال 2012 نیز اسپانسر بود و خوشبختانه برای باری دیگر تجربه تست این صندلی ارگونومی را پیدا نمودم. حال بیاید به بررسی صندلی برندی مطرح چون DXRacer بپردازیم تا مشخص شود چرا این برند در زمینه صندلی گیمینگ و صندلی مخصوص بازی توانسته است بسیار موفق عمل کند.

A- چرا من این صندلی برای بازی را برای خرید انتخاب کردم؟

اگر شما این صندلی اداری را با سایر صندلی ها مقایسه کنید متوجه خواهید شد DXRacer بهترین است. همه گیمرها صندلی گیمینگ DXRacer را اولویت اول خود قرار می دهند، زیرا جدای از طراحی ارگونومیک و جذاب (صندلی ارگونومیک) ، راحتی بسیاری برای افراد فراهم می آورد.

من با قد 189 سانتیمتر و وزن 90 کیلویی برروی هر صندلی مخصوص بازیDXRacer جای می‌گیرم. چیزی که در یک صندلی گیمینگ بسیار اهمیت دارد، جنس نوع صندلیست. در صندلی های حرفه ای DXRacer شاهد ترکیبی از چرم و پارچه هستیم که می تواند کاربری آرامش بخشی داشته باشد.

به طور معمول من اصلا جنس پلاستیکی را در صندلی DXRacer احساس نکردم، با وجود اینکه برخی قسمت‌های آن از جنس پلاستیک فشرده است. DXRacer در صندلی گیمینگ و تجهیزات گیمینگ خود از پارچه هایی بهره می‌گیرد که هوا می تواند درآن جریان داشته باشد، همین امر موجب عدم تعرق در کاربری طولانی می شود. البته نوع چرم در زمینه تعرق مشخص نیست چگونه خواهد بود اما DXRacer با استفاده از چرم باکیفیت راه حلی پیاده کرده است.

اما من تمایل داشتم نوع پارچه ای را خریداری کنم زیرا این مدل را بهتر تصور می کردم.

 

 

 

انتخاب بعدی من نوع رنگ صندلی مخصوص بازی بود و سعی کردم یک رنگ ساده را انتخاب نمایم و همین طور نیز شد. من رنگ مشکی ساده را در هنگام خرید برگزیدم.

 

 

 

صندلی DXRacer را می توان در یک کلام خلاصه کرد و آن فوق العاده بودنش در استفاده و یکی از بهترین صندلی گیمرها است . تجربه ای که هیچ یک از صندلی ها برای شما فراهم نخواهد آورد اما DXRacer توانسته این موضوع را هدف خود قرار داده تا محبوبیت بسیاری پیدا کند.

B- ویژگی های فنی صندلی ارگونومیک ؟

از نظر فنی صندلی حرفه ای DXRacer یک صندلی گیمر استاندارد با کیفیت بالا محسوب می شود. خوشبختانه DXRacer بخش هیدرولیک صندلی هایی خود را به کمک مهندسان آلمانی توسعه می دهد، کشوری که در زمینه فناوری حرف های بسیاری برای گفتن دارد. همین امر صندلی های DXRacer را در جهان بی نظیر می کند.

همچنین این صندلی ها از گواهی TÜV نیز برخوردارند، گواهی که پس از تست های سخت و فشرده به صندلی ها یا هر وسیله دیگر داده می‌شود.

مشخصات فنی:

مدل  Formula-Series OH/FD01/N

پوشش پارچه‌ای با کیفیت بالا

دسته های قابل تنظیم و تاب خوردن 12 درجه

بخش کمر و سر دارای بالش

قاب فولادی با گارانتی مادام العمر

قابلیت چرخش 170 درجه

حداکثر ظرفیت وزن: 181 کیلوگرم

حداکثر مساحت: 32 سانتی متر

حداکثر ارتفاع : 36 سانتی متر

ابعاد : 133.61*132.06 سانتی متر

دو سال گارانتی قطعات

C- بازگشایی جعبه و راه‌اندازی

DXRacer صندلی های گیمینگ و صندلی برای بازی خود را در بسته بندی های سنگین به بازار عرضه می کند. اما از آنجایی که محصولات این کمپانی باکیفیت هستند بنابراین چنین امری را باید یک جنبه مثبت برای صندلی های DXRacer دانست.

جعبه صندلی ارگونومی شامل چهاربخش مهم از جمله پایه با زیرپایی، فنرهای گازی، صندلی با تکیه گاه و دسته هاست. مجموعه ی راهنما نیز در جعبه گنجانده شده تا کاربران بتواند به آسانی صندلی گیمینگ را مونتاژ کنند. زمانی که به هریک از قطعات دست می زنید کیفیت را احساس میکنید.

همچنین زمانی که جعبه صندلی اداری و حرفه ای را باز می‌کنید احساس هیجانی برای شما خواهد داشت زیرا این جعبه به صندلی برندی چون DXRacer اختصاص دارد.

 

در نهایت من توانستم صندلی DXRacer را طی 30 دقیقه مونتاژ کنم. البته من این مدت را به صورت عجله‌ای انجام ندادم بلکه با دقت و حوصله تمامی قطعات را متصل کردم. اما در هر صورت من توانستم به آسانی صندلی را مونتاژ کنم و در حال حاضر نیز از آن استفاده می کنم.

D- امکان تنظیم برای فضای نامحدود

این صندلی اداری و صندلی گیمرها ی DXRacer انعطاف پذیری بسیاری دارد. ابعاد و ارتفاع آن کاملا مناسب بوده و با طراحی صندلی ارگونومیک آن احساس راحتی در کاربری وجود دارد. تقریبا تمامی صندلی های DXRacer از جمله صندلی مورد اشاره با قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی و دسته همراه هستند.

صندلی DXRacer قادرست تا وزن 181 کیلوگرم را تحمل نماید، بنابراین با چنین وزن بالایی نیز می توانید روی صندلی های DXRacer بنشینید. یکی از ویژگی های بارز صندلی DXRacer توانایی حرکت دادن تکیه گاه بوده و به افراد اجازه می دهد پس از فعالیت کاری طولانی استراحت لذت بخشی داشته باشند.

E- آزمون استرس صندلی گیمینگ  DXRacer

من برای تست صندلی اداری DXRacer بیش از 8 ساعت را مداوم در مقابل کامپیوتر نشستم تا بررسی را کامل انجام داده باشم. اما باید حقیقت را بگوییم که این صندلی حرفه ای و صندلی مخصوص بازی هیچ خستگی نداشته هیچ بلکه در این مدت با لذت توانستم به انجام بازی بپردازم و اوقات خوبی را سپری نمایم.

به هر حال باید بیان کرد که صندلی گیمینگ DXRacer واقعا شگفت انگیز بوده و شما با نشستن حتی 8 ساعت هیچ احساس استرس و خستگی نخواهید داشت. اگر شما این صندلی را با سایر صندلی های گیمینگ مقایسه نمایید قطعا متوجه خواهید شد DXRacer برندی بهتر محسوب می‌شود.

طراحی ارگونومیک این صندلی موجب می شود تا افراد به صورت صندلی ارگونومیک بروی آن بنشینند و همین امر در جریان سالم خون نقش بسزایی خواهد داشت. همچنین با جریان خون سالم می‌توانید احساس بهتری با کاربری طولانی روی صندلی DXRacer نسبت به سایر صندلی ها داشته باشید. من در بررسی خود رضایت 100 درصدی از صندلی DXRacer داشتم و نقصی در آن مشاهده نکردم.

F- نتیجه گیری بررسی

اگر بخواهیم صندلی برای بازی DXRacer را در یک کلمه توصیف کنیم باید بیان داشت این صندلی بهترین است. من باید بگویم صندلی این برند حقیقتا جذاب بوده و لحظه لحظه بررسی هیچ کم و کاستی در لذت خود احساس نکردم. من تمامی این تعاریف را از روی بازاریابی بیان نمی کنم بلکه حقیقت را برای شما توصیف می کنم.

اگر شما به دنبال صندلی گیمینگ یا کاربری هستید DXRacer بهترین انتخاب است. از نتیجه گیری که می توان باتوجه به بررسی انجام داد باید به نکات زیر اشاره نمود:

  • صندلی گیمینگ این برند دارای ارگونومیک بوده و کاربری راحتی داشته و از اتصالات فول سایزی برخوردارست.
  • صندلی گیمینگی که به فکر سلامتی شماست.
  • صندلی گیمینگی که ثبات را هنگام بازی برای گیمرها به دنبال دارد.

با تمامی این تفاسیر صندلی DXRacer بدیهیست قیمت ارزانی نداشته زیرا صندلی منحصربفردی محسوب می شود. اگر شما خود از یک صندلی نامناسبی برخوردارید و بودجه کافی جهت تهیه چنین صندلی دارید از خرید آن صرف نظر نکنید.

1.5 سال بعد از بررسی صندلی

من از سال 2014 صندلی DXRacer را برای کاربری خود انتخاب کردم. شرکت هایی چون AKRacing و NeedForSeat در این زمینه فعالیت های بسیاری داشتند اما من DXRacer را برگزیدم. حتی اگر برند AKRacing بهترین باشد من تمایلی به خرید صندلی آن ندارم زیرا DXRacer را یک صندلی حرفه ای و کامل می دانم که نقصی در آن مشاهده نمی‌شود و سازنده تمام تلاش خود را کرده تا محصولی بهترین به مشتریان ارائه دهد.

 

کلمات کلیدی